Jak pomóc?

Pomóc możesz:

Wpłaty prosimy dokonywać na konto lubelskiej wspólnoty Ruchu „Maitri” podając cel (np. projekty 2021, dożywianie).
Nr konta: 76 1240 2382 1111 0000 3926 0677. Dane konta: Ruch „Maitri” przy Archidiecezjalnym Centrum Misyjnym w Lublinie.

Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych.

Oferta dla uczniów i studentów

Zaproś nas do swojej szkoły. Zorganizuj prelekcję. To bardzo ważne, aby młodzi ludzie dowiadywali się w ramach zajęć szkolnych o warunkach życia swoich rówieśników w krajach Afryki.
Organizujemy spotkania z misjonarzami, prelekcje w szkołach i na uczelniach.
Udostępniamy wystawę (11 plansz w formacie 100 cm na 70 cm) - kontakt w tej sprawie z Moniką Sidor, email: maitri[at]diecezja.lublin.pl

Rozpowszechnij ogłoszenie o wolontariacie dla znających język francuski na swojej uczelni.

Dołączając do nas poznajesz realia życia w najbardziej potrzebujących pomocy wioskach Trzeciego Świata. Twoja pomoc może zmienić życie młodych ludzi na lepsze, dać im szansę na edukację, opiekę zdrowotną, rozwój i przygotować do pracy. Jeśli zdecydujesz się spróbować, skontaktuj się z nami.

Oferta wolontariatu

W niektórych dziedzinach możliwa jest praca zdalna. Potrzebujemy m.in. osób do prac:

Redagowanie serwisów internetowych, wideokonferencje

Potrzebne kwalifikacje: Znajomość zagadnień PR, umiejętność redagowania tekstów, programowanie front-end i back-end, grafika komputerowa, konwersja plików tekstowych, graficznych i wideo.
Praca do wykonania: Redagowanie stron www i serwisu Facebook. Tworzenie materiałów promocyjnych. Organizacja wideokonferencji.
Prześlij nam wypełniony formularz informatyka.

Tłumaczenie tekstów

Potrzebne kwalifikacje: Znajomość języka francuskiego lub angielskiego.
Praca do wykonania: Tłumaczenia listów pomiędzy ofiarodawcami – rodzicami adopcyjnymi i ich podopiecznymi objętymi programem Adopcji Serca. Rocznie otrzymujemy ok. 400 listów. Prześlij nam wypełniony formularz tłumacza.

Praca biurowa w Lublinie

Potrzebne umiejętności: Obsługa komputera, skanera albo cierpliwość i sprawne dłonie.
Praca do wykonania: Pomoc w kompletowaniu przesyłek listowych, pakowaniu paczek itp.