LUBELSKA WSPÓLNOTA RUCHU SOLIDARNOŚCI

Z UBOGIMI TRZECIEGO ŚWIATA "MAITRI" w 2022 r.

Rok 2022

Spotkanie w parafii w Tapac (Uganda)

Spotkanie w Tapac

Od piątku 16.12.2022 do niedzieli 18.12.2022 odbywa się spotkanie wszystkich beneficjentów Ruchu „Maitri” w parafii Tapac. Jest to okazja, aby zapoznać parafian z naszym Ruchem (video 1), (video 2).
Dzieci śpiewają dla swoich rodziców adopcyjnych (video 3).
Uczniowie przynieśli też prezenty, aby podziękować swoim przybranym rodzicom i realizować w praktyce podstawową ideę Ruchu, tzn. braterskie dzielenie się z innymi.

Spotkanie w Tapac

Rodziny ofiarowały 18 kóz. Dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

Spotkanie w Tapac

Odwiedziny dzieci adopcyjnych w Nyakinama (Rwanda)

Nyakinama

W Nyakinamie wspieramy 186 dzieci adopcyjnych. Dziękujemy rodzicom adopcyjnym za ich pomoc, która umożliwia dzieciom zdobycie wykształcenia.

Podziękowanie za wsparcie remontu szkoły w Boo (Uganda)

Wsparcie dla tej szkoły było jednym z naszych projektów.

Film

Tłumaczenie: Nazywam się Alexis B. Jestem obywatelem Boo i chcę podziękować "Maitri" Lublin, dobroczyńcom programu Ojca Josephata, który przekazał nam fundusze na remont katolickiej szkoły podstawowej w Boo, do której ja też uczęszczałem. Dziękuję Wam bardzo. Modlimy się o więcej wsparcia. Niech Bóg błogosławi "Maitri" Lublin.

Film2

Podziękowanie za wsparcie budowy szkoły na Zanzibarze (Tanzania)

Przedstawiamy nauczycieli i dzieci ze szkoły na Zanzibarze, dla której pomoc była jednym z naszych projektów.
Galeria zdjęć, filmiki: (wykańczanie werandy), (nowa klasa), (wykończanie drzwi).
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

46. Spotkanie Krajowe Ruchu "Maitri"

Nyakinama

W dniach 15-16.10. odbyło się 46. już Spotkanie Krajowe naszego Ruchu. Dzieliliśmy się doświadczeniem poprzez prezentacje wspólnot z Polski i Czech.

Kiermasz w SP28

5.09 Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty

Życie jest szansą, schwyć ją.
Życie jest radością, próbuj ją.
Życie jest snem, uczyń je prawdą.
Życie jest wyzwaniem, zmierz się z nim.
Życie jest obowiązkiem, wypełnij go.
Życie jest cenne, doceń je.
Życie jest bogactwem, strzeż go.
Życie jest miłością, ciesz się nią.
Życie jest tajemnicą, odkryj ją.
Życie jest obietnicą, spełnij ją.
Życie jest hymnem, wyśpiewaj go.
Życie jest walką, podejmij ją.
Życie jest tragedią, pojmij ją.
Życie jest przygodą, rzuć się w nią.
Życie jest szczęściem, zasłuż na nie.
Życie jest życiem, obroń je.

9.08. Wizyta księdza Mateusza Maciejewskiego

Ks. Mateusz

Ks. Mateusz Maciejewski w latach 2014-2015 był animatorem lubelskiej wspólnoty Ruchu "Maitri".

VIII Rodzinny Sportowy Piknik z Myślą z Misjonarzach w Posadowie

Piknik odbył się w niedzielę 10 lipca w Grodzie Posadów - program [1].

Posadów

Misjonarki i misjonarze prezentowali swoją działalność, zapraszając do zabawy dzieci.

Posadów

Wspólnota lubelska "Maitri" informowała o swojej działalności na scenie i przy stoisku, gdzie można było nabyć pamiątki afrykańskie.

Posadów

Nasi goście z Afryki, studenci UMCS Anna z Tanzanii i Jimmy z Kenii, wykonali dwa tańce, które zostały przyjęte z entuzjazmem: taniec tanzański, taniec rwandyjski kanyoke.

Posadów

Piknik zakończył się występem Anny Jurksztowicz.
Teledysk ks. Andrzeja Łuszcza.
O misjach śpiewa Ks. Andrzej Łuszcz.

Spotkanie z siostrą Agnieszką Z DR Konga 3.07.

Siostra Agnieszka

Siostra Agnieszka działa w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga. Na spotkaniu z rodzicami adopcyjnymi mówiła o podopiecznych, ich problemach i pomocy dla nich. Przedstawiła również sytuację w regionie: aktywność wulkanu Nyiragongo i spowodowane tym fale uchodźców; fatalny stan dróg, przewożenie dużych ciężarów na motocyklach, wypadki powodujące zatory na drogach; front działań wojennych w najbliższym sąsiedztwie; porywanie członków rodzin dla okupu. Wszystko to nasila ubóstwo. Dzieci nie chodzą do szkoły, zabawki robią sobie same, w czym są bardzo kreatywne.

Siostra Agnieszka

Rekolekcje Ruchu "Maitri" w Toruniu 28.06-2.07.2022

Nagrania rekolekcji [1].

Torun

Konsekwencje wojny na Ukrainie dla bezpieczeństwa żywnościowego na świecie

Wywiad w Radiu Lublin z dr Konradem Czernichowskim w dniu 22.06.

Wojna na Ukrainie

Módlmy się o szybkie zakończenie wojny na Ukrainie i o to, aby nasze siostry i nasi bracia na Ukrainie nie ginęli z powodu działań wojennych, zimna, głodu, pragnienia i chorób. Wspólnie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 i 20.
Przedszkolaki w Doume (Kamerun) w przedszkolu prowadzonym przez s. Pallotynki modlą się za Ukrainę.

4.06 - Festyn w Szkole Podstawowej Nr 28 w Lublinie

Kiermasz w SP28

Taniec - film

31.05 - Spotkanie z Ojcami Białymi z Burkina Faso

Spotkanie z O. Białymi

4.01 Napłynął projekt Sióstr z Centrum Zdrowia Mirango (Bużumbura w Burundi) dotyczący zakupu leków. Siostry posługują w biednej dzielnicy, gdzie większość mieszkańców jest bez pracy. "często głodni i niedożywieni bez środków do życia wraz z ulewnymi deszczami w porze mokrej, ludzie ci są podatni na zachorowania, szczególnie na malarię, która nie leczona prowadzi do tragedii czyli śmierci".